Kasy on-line dopiero za pół roku?

Artykuł Kasy on-line dopiero za pół roku?

Kasy on-line dopiero za pół roku?

Nowa rzeczywistość fiskalna z kasami on-line zastanie nas później niż sądziliśmy. 1 października, od kiedy miała obowiązywać nowa Ustawa, minął już ponad miesiąc temu, a do tej pory nie ma oficjalnego stanowiska Rządu odnośnie przesunięcia terminów określonych w projekcie. Jeżeli wierzyć pogłoskom, wszystkie terminy wymiany urządzeń fiskalnych na nowe kasy on-line zostaną przesunięte o 6 miesięcy.

 

Taki układ prawny ma kilka ważnych konsekwencji, o których poniżej:

 

  1. Rozporządzenie określające terminy fiskalizacji i zwolnienia zostanie wydane w wersji, w której nie ma ani słowa o nowych kasach. Przedstawiony przez MF projekt zawiera kosmetyczne zmiany w stosunku do obecnie obowiązujących przepisów.

  2. Obecnymi kasami z kopią elektroniczną będziemy cieszyli się dłużej. W szczególnym przypadku rozpoczynania działalności np. nowej restauracji, obowiązkiem jest zakupienie i użytkowanie dostępnej na rynku kasy z kopią elektroniczną od pierwszej transakcji. Następnie, pod koniec przyszłego roku, gdy klient zostanie zobowiązany ustawą do posiadania nowej kasy on-line, będzie musiał zakupić nową kasę z nową homologacją. Wtedy otrzyma kolejny odpis 700 zł na zakupioną kasę on-line.

  3. Do czasu wejścia w życie Ustawy obowiązuje odpis 700 zł tylko na kasy z kopią elektroniczną (dla tych podatników, którym się należy).

  4. Do czasu wejścia w życie Ustawy można wymieniać pamięci fiskalne w kasach z kopią papierową.
Artykuł 100-lecie Niepodległości Polski! 100-lecie Niepodległości Polski!
Artykuł Kasy on-line dopiero za pół roku? Kasy on-line dopiero za pół roku?
Artykuł Kasy fiskalne dla rikszarzy, flisaków i kuczerów? Kasy fiskalne dla rikszarzy, flisaków i kuczerów?
Artykuł Nowe kasy fiskalne z kolejnym opóźnieniem. Nowe kasy fiskalne z kolejnym opóźnieniem.
Artykuł Wymiana pamięci w kasach SHARP z kopią papierową do końca września. Wymiana pamięci w kasach SHARP z kopią papierową do końca września.
Artykuł Nowe kasy coraz bliżej. Nowe kasy coraz bliżej.
Artykuł Pożegnanie kasy SHARP ER-A285P. Pożegnanie kasy SHARP ER-A285P.