Poradnik Klimatyzacji

Poradnik Nowe ekologiczne klimatyzatory przenośne TORELL

Nowe ekologiczne klimatyzatory przenośne TORELL

Dla Unii Europejskiej ochrona środowiska naturalnego staje się coraz bardziej istotnym celem gospodarczym i politycznym. Unia prowadzi walkę w krajach całego świata o wcielanie w życie istotnych dla ochrony środowiska inicjatyw. Jedną z nich jest protokół z Kioto, który zakłada radykalną redukcję emisji do atmosfery szkodliwych gazów cieplarnianych. Z tego powodu los freonów stosowanych przez wiele lat w chłodnictwie jest przesądzony. Ich wysoki współczynnik ocieplenia globalnego (GWP) spowodował, że Komisja Europejska opracowała plan zastąpienia tego typu związków przez ich ekologiczne odpowiedniki.

 

 

  • Pojedyncze klimatyzatory typu split, które zawierają czynnik HFC o GWP >=750 (np. R410A) nie będą mogły być wprowadzane na rynek po 1 stycznia 2025.

 

  • Klimatyzatory przenośne zawierające HFC o GWP>=150  (np. R410A) nie będą mogły być wprowadzane na rynek po 1 stycznia 2020. 

 

Ekologiczne klimatyzatory Torell

Miło nam poinformować Państwa, że TORELL nie będzie czekał z założonymi rękami na nadejście tych dat. Już w tym sezonie zaoferujemy Państwu przenośne klimatyzatory zawierające ekologiczny czynnik R-290, którego GWP wynosi zaledwie 3! 

 

Żyjemy na tej samej planecie, co Państwo i los naszego globu jest nam niezwykle bliski. Nie będziemy dokładali swojego wkładu do kataklizmów będących skutkiem globalnego ocieplenia. Zapraszamy Państwa do uczestniczenia w tym procesie i kupowania u nas produktów ekologicznych, które nie szkodzą środowisku.

 

Poradnik Klimatyzator przenośny - dla kogo? Klimatyzator przenośny - dla kogo? Poradnik Klimatyzacji
Poradnik Nowe ekologiczne klimatyzatory przenośne TORELL Nowe ekologiczne klimatyzatory przenośne TORELL Poradnik Klimatyzacji
Poradnik Jak dobrać klimatyzator? Jak dobrać klimatyzator? Poradnik Klimatyzacji